Trumpi technologijų aprašymai

Gaminant spaudą ant rūbų reikia atsižvelgti į daugybę įvairų niuansų. Pirmiausia, reikia išsirinkti tinkamus rūbus. Svarbu atkreipti dėmesį kam jie bus naudojami – ar tai reklaminiai įmonės rūbai, ar rūbai skirti pardavimui ir panašiai. Tada pasirinkti tinkamiausius modelius, spalvas ir sudėtį. Ne ką mažiau svarbu išsirinkti ir tinkamą spaudos gamybos būdą. Visos spaudos technologijos turi savus privalumus, tad svarbu išsiaiškinti savus lūkesčius, kas leis geriausiai priimti sprendimą išsirinkant tinkamą spaudos technologiją. Spaudą ant rūbų atliekame ne vienerius metus, visada padedame išsirinkti savo klientams jiems tinkamiausią technologiją. Žemiau pateikti trumpi technologijų aprašymai, kurie padės geriau suprasti spaudos ant rūbų gamybos subtilybes.

Tiesioginis spausdinimas (DTG – direct to garmet) 

Tiesioginis spausdinimas, dar žinomas kaip DTG arba tiesioginė spauda – tai toks spaudos būdas, kurio metu tiesiogiai į audinį yra įliejami specialūs dažai. Toks spaudos būdas yra labai kokybiškas ir ilgaamžis bei tinkamas tiek dideliems, tiek mažiems kiekiams. Tiesioginio spausdinimo metu išgaunamos net ir smulkiausios detalės bei ryškiausios spalvos.

Siuvinėjimas

Siuvinėjimas – tai viena kokybiškiausių spaudos ant rūbų technologijų. Siuvinėjimas yra ilgaamžiškiausia technologija, tačiau gali būti tinkama ne visiems dizainams. Smulkūs, labai tankūs ir dideli arba daugiaspalviai dizainai gali būti perdaug sudėtingi siuvinėjimui arba juos gali būti ekonomiškai neefektyvu siuvinėti.

Termo spauda

Termo spaudos metu naudojami specialūs lipdukai, kurie karšto preso pagalba yra prikaitinami prie rūbo. Dažnai vyrauja mitas, kad tokia spauda ne kokybiška, tačiau tinkamai atlikta, gali būti ilgaamžė ir ilgai nenusiskalbti. Toks spaudos būdas tinkamiausias rūbams iš poliesterio, tokiems kaip striukės, liemenės, poliesteris, skėčiai, atlošai ir tt. Taip pat termo spaudos būdu galima pagaminti išskirtinio stiliaus dizainus - tarkim naudojant atšvaitinę, flokinę, veidrodinę, auksinę, blizgią gliterinę, brick (3d iškilią) plėveles. Toks spaudos būdas yra dažniausiai yra vienas pigiausių (išskyrus kai pasirenkamos nestandartinės plėvelės.
Taip pat termo spauda gali būti ir spausdintas  bei ploteriuotas termo lipdukas.

Šilkografija

Šilkografijos metodas žinomas nuo seniausių laikų, tačiau principas išlieka panašus – kiekvienam dizainui yra parošiamas specialus tinklelis, per kurį yra liejami dažai.
Toks spaudos būdas gali būti ekonomiškiausias, kai vienas dizainas yra spausdinamas daug kartų, tačiau nelabai tinkamas vienetiniams rūbams, nes dėl išankstinių pasiruošimo darbų išauga rūbo pagaminimo kaštai.
Dažniausiai naudojama vienspalviams dizainams nuo 30-50 vnt.