Spausdinimas ant rūbų – trumpa istorija
Ar žinojote, kad spausdinimas ant rūbų jau žinomas ir naudojamas keletą tūkstančių metų? Žinoma, senovės metodai visiškai skirtingi nei naudojami dabar. Mokslininkai nustatė, kad spausdinimas ant tekstilės datuojamas dar IV amžiuje prieš kristų. Vienas pirmųjų spausdinimo ant rūbų būdų naudojo išdrožinėtas kaladėles ant kurių buvo užtepama dažų. Spausdinimas ant rūbų paplito Kinijoje, kur ir atsirado tokios medinės kaladėlės su ornamentais. Spausdinimas blokeliais ir šilkografija pamažu išpopuliarėjo visame Azijos žemyne, o paskui atkeliavo į Europą. XVII amžiaus pradžioje tekstilė su spauda pradėta gabenti į Angliją. Pačioje Anglijoje spausdintuvas tekstilei atsirado tik XVII amžiaus pabaigoje. XVIII amžiuje visoje Europoje sparčiai plito spausdinimas ant rūbų¸ o prancūzai išgarsėjo dėl šio amato meistriškumo. Pramonės revoliucijos metu atsirado ir mechaninių spausdintuvų, rūbai su spauda pradėti gaminti fabrikuose, kas žymiai pagreitino gamybos procesą.
Spausdinimas ant rūbų – modernios technologijos
Kaip ir daugumoje sričių, taip ir spausdinime ant rūbų daug dalykų šiais laikais yra kompiuterizuota. Naudojami profesionalūs spausdintuvai, kurie drabužį gali atspausdinti per kelias minutes. Kaip ir daugumoje sričių, nuolat atsiranda naujų technologijų ir inovacijų. Spausdinimas ant rūbų¸ tekstilės gaminiams suteikia šarmo ir charizmos. Net ir paprasčiausi marškinėliai gali atrodyti unikaliai ir išskirtinai. Rūbus galima personalizuoti pagal kiekvieno norus, pomėgius, hobius. Rūbai su spauda populiarėja ir kaip originali dovana, o įmonės rūbai su jų prekės ženklu tarsi neatsiejama korporatyvinio įvaizdžio dalis. Ilgametė patirtis leido atirinkti patikimiausius spaudos būdus. Naudojame šiuos:
- Tiesioginę spaudą (angl. DTG - direct to garment) – tokiu metodu išgaunamos ir smulkiausios detalės, bei atspausdinami ir patys įmantriausi dizainai.
- Termo spauda (angl. heat transfer) – šio metodo procese naudojama plėvelė. Technologija labiausiai tinka vienspalviams dizainams.
- Šilkografija – jau žinoma nuo seno ir naudojama iki šių dienų, tačiau daug moderniau.
- Spauda pasižymi aukšta kokybe. Šis spaudos būdas yra labiau tinkamas didesniems kiekiams bent jau nuo 30 vnt.
- Siuvinėjimas – itin kokybiškas spaudos gamybos būdas, geriausiai tinkantis darbo rūbams, kurie dažnai naudojami ir skalbiami.