Šilkografija

Vienas iš populiariausių spaudos būdų, pasižymintis aukšta spaudos kokybe. Ši technologija tinkamiausia gaminant didesnius kiekius (nuo 30 vienetų). Spaudą galima gaminti ant įvairiausio tipo tekstilės medžiagų, popieriaus.

Kiekvienam dizainui paruošiamas specialus konkrečių išmatavimų tinklas, per kurį ant gaminio braukiami dažai. Vėliau šie dažai užkepinami konvejeriniame džiovintuve (krosnyje). Šiuo būdu pagaminta spauda pasižymi ypatingu patvarumu – puikiai laiko skalbiant, pasižymi tamprumu, neturi (termo preso) nuspaudimo žymių.

Kiekvienam skirtingam dizainui ar dizaino dydžiui reikia gaminti naują tinklą – tai padidina kaštus gaminant mažesnius kiekius. Taip pat ši technologija turi ribotas sudėtingų įvairiaspalvių piešinių perkėlimo galimybes – dedant daug sluoksnių kiekviena spalva sluoksniuojasi viena ant kitos, sunku išgauti perėjimus. Gaminant ant netolygaus paviršiaus arba didesnį kiekį spalvų gali pasitaikyti netolygumų.

Šiuo būdu dažniausiai gaminami didesni kiekiai drabužių parduotuvėms, mugėms bei kitiems prekeiviams, kurie renkasi sandėliuoti galutinai pagamintus drabužius. Šilkografija pamėgusios ir didesnės įmonės, reklamos gamintojai, kuriems reikia pasigaminti didesnį kiekį drabužių (ar pakuočių) su vienodais logotipais. Dėl ilgesnių spaudos perkėlimo terminų šia technologija nepatogu gaminti mažus kiekius. Gamybos greičiui įtakos turi tinklų paruošimas ir galimos eilės tarp didesnių apimčių užsakymų. 

Didesnių kiekių pagamintų prekių sandėliavimas reikalauja didelių išankstinių investicijų bei kelia riziką, kad neišpardavus bus įšaldytos lėšos. Šiuo metu itin populiarėjanti alternatyva - gamyba POD (Print on demand) principu. Klientai gali rinktis mūsų sandėlyje palaikomus drabužius, užsakinėti pavienius nesandėliuojamus modelius bei atnešti (sandėliuoti) savo gamybos rūbus. Tuomet tik gavus užsakymą per keletą dienų pagaminame spaudą ant turimo rūbo, išsiunčiame galutiniam klientui – efektyviai naudojamos atsargos ir per greitą laiką aptarnaujamas pirkėjas. Taip dirbama pasitelkiant DTG tiesioginės spaudos technologiją ir gaminant pavienius užsakymus nuo 1 vnt. Taip pat ši spauda suteikia platesnių galimybių įvairiaspalvių dizainų perkėlimui..

Tai vienas seniausių žinomų spaudos ant tekstilės metodų. Žinoma, dabar šiam metodui naudojama speciali įranga ir spausdintuvai, tačiau principas išliko panašus. Kiekvienam dizainui yra paruošiamas individualus specialus tinklelis, per kurį yra braukiami dažai ir taip dizainas yra perkeliamas ant rūbo ar kito tekstilės gaminio. Taip pat tokiu būdų galima spausti ant popieriaus. Kaip ir visi spaudos metodai, šilkografija turi savus privalumus ir trūkumus. Juos aptarėme žemiau.

Kada rinktis šilkografijos metodą?

Privalumais galima laikyti tai, kad šiuo būtų atlikta spauda itin aukštos kokybės, ilgaamžė ir nenusiplauna net po daugybės skalbimų. Taip pat spauda yra maloni liesti (liečiama neturi lipduko efekto). Tikriausiai, vienu iš trūkumų galima laikyti tai, kad kadangi kiekvienam dizainui gaminamas specialus individualus tinklelis – ji yra tinkama didesniems užsakymams (bent nuo 30 vienetų). Kitas trūkumas – šiuo spaudos būdų sunku išgauti įvarius spalvų perėjimus, o netolygus paviršiai gali sukelti įvairų keblumų. Jeigu jūsų dizainai yra su įvairiais spalvų perėjimais, su daugybę smulkių detalių -rekomenduojame rinktis tiesioginė (direct to garmet DTG) spaudą. Jeigu spauda norite dėti ant sportinių rūbų, striukių – rekomenduojame termo spaudą. Na, o jeigu vienas dizainas gaminamas daug kartų, jums svarbus dizaino patvarumas ir atsparumas įvairioms sąlygoms (saulės spinduliams, temperatūrų kaitai, vandeniui) šilkografija puikus pasirinkimas jums! Jeigu turite daugiau klausimu apie šį ar kitą spaudos ant rūbų metodą – susiekite su mumis ir mes jums suteiksime visa aktualią informaciją. Jeigu neturite savo dizaino maketo spaudai – mes galime jį padėti jums paruošti. 

Bendradarbiaukime!

Nuolat ieškome kūrybiškų žmonių, kuriems padedame realizuoti jų idėjas. Siūlome Print on demand (POD) bendradarbiavimo modelį. Taip atsisakysite įvairų finansinių rizikų, kurios kyla pradedant savo verslą. Jums nereikės rūpintis prekių užsakymu, sandėlio valdymų ir prekių išsiuntimu klientams. Mes padarysime tai už jus! Jūs nerizikuosite prekių, kurių neparduodate prisigaminimu, nes jos bus ruošiamos tik gavus užsakymą. Jūsų pirkėjai bus aptarnaujami greitai ir operatyviai. Susiekite su mumis dėl bendradarbiavimo galimybių.

Pakonsultuosime, per trumpą laiką padėsime išsirinkti Jūsų poreikius atitinkančius rūbus bei parinksime optimaliausią spaudos metodą. Pasiteirauti dėl kainų bei terminų galite:
+3706 30 77733 arba [email protected]