Tiesioginė spauda ant tekstilės (DTG - Direct to garment)
Pritaikymas
Spauda kokybiškiausiai ir nuosekliausiai pavyksta gaminant ant pilnai šukuotos 100% medvilnės marškinėlių. (Rekomenduojame rinktis Stanley&Stella drabužius)
Tinkama ir gaminti ant medvilnės kombinuotos su poliesteriu, tačiau tuomet padidėja aukščiau išvardintų rizikų tikimybė. Nėra būdo išlaikyti vientisą spaudą – kuo daugiau poliesterio, tuo didesnė tikimybė, kad rūbas sugers dažus. Taip pat esant storai ar pūkuotai (džemperių) medžiagai padidėja tikimybė, kad spausdinant pakils pūkelių ir pasitaikys smulkių defektų. Įprastai gaminant ant 85% medvilnės ir 15% poliesterio džemperių spauda išgaunama pakankamai kokybiška. Kuomet naudojami pigesni džemperiai su daugiau poliesterio kokybiškai atlikti DTG spaudą gali būti labai sudėtinga.
Renkantis medvilnės ir elastano mišinius ar kitokius audinius atsiranda didesnė sutrūkinėjimo ar dažų sugėrimo rizika. Tokiu atveju būtina ištestuoti drabužius, kad būtų galima įsitikinti ar ši spaudos technologija tinkama Jūsų individualiai parinktai medžiagai. Nusiminti nėra dėl ko - dažniausiai alternatyviems audiniams parenkame kitas technologijas.
Privalumai
- Išgaunamos smulkiausios detalės.
-
Išgaunamos visos spalvos bei jų perėjimai. Galima spausdinti ir nuotraukas.
- Paprasta ir greita gaminti mažą kiekį (nuo 1vnt.)
-
Paviršius malonus liesti (nėra lipduko efekto)
- Esant normaliam užimtumui trumpi gamybos terminai..
-
Nebūtinas vektorinis failas.
-
Tinkamai prižiūrint drabužius, pasižymi sąlyginai geru patvarumu.
- Galima pagaminti iki 39x59 cm dydžio spaudą.
Trūkumai:
- Ant paprastesnės kokybės rūbų gali būti sudėtinga išgauti ryškią baltą spalvą.
- Dėl gamybos metu sukibimui naudojamo grunto, atspausdintas rūbas kartais turi gruntavimo žymes, gali jaustis lipnumas (po skalbimo išnyksta arba žymiai sumažėja).
-
Gali būti brangu gaminti didelius ir tankius plotus - ypač baltais dažais.
- Spausdinant pasitaiko išlendančių pūkelių, todėl spaudoje gali pasitaikyti smulkių defektų.
Reikalavimai failams
Gamybai reikalingas kokybiškas .png failas, be fono. Būtinas RGB spalvų rėžimas.
Paveikslėlis turi atitikti realius matmenis bei 300DPI rezoliuciją. Įprastai spauda puikiai pavyksta turint ne mažesnį kaip 3500x3500px failą.
Siekiant išgauti tobulai atitinkančias spalvas prašome užsakyti testo gamybą arba spaudos faile parinkti spalvas pagal mūsų atspausdintą paletę. Kiekvienas įrenginys spausdina skirtingai, todėl užtikrinti, kad vaizdas sutaps su matomu kompiuterio ekrane negalime.
Gamybos procesas
Skirtingai nei dauguma spaudos metodų, tiesioginė spauda nereikalauja didelio išankstinio pasiruošimo. Galima atlikti pavienius užsakymus per itin trumpą laiką. Deja šios technologijos gamybos procesas yra itin preciziškas ir susideda iš daug žingsnių, nuo kurių priklauso spaudos kokybė.
-
Nuo drabužio pašalinami pūkai ir šis išlyginamas termo preso pagalba.
-
Paruoštas drabužis patalpinamas į uždarą kabiną ant stovo, kur yra nupurškiamas gruntu. Gruntas tai specialus skystis padedantis spausdinamiems dažams sukibti su rūbo paviršiumi. Nenaudojant grunto drabužiai tiesiog sugertų visus dažus. Grunto tipas bei kiekis parenkamas pagal drabužį.
-
Nugruntuotas drabužis perkeliamas ant termo preso ir užspaudžiamas 30-60 sekundžių prie 140-170°C temperatūros. Temperatūra, laikas bei suspaudimo stiprumas parenkamas individualiai pagal rūbo medžiagą bei spalvą. Nugruntuotas ir užkepintas drabužio paviršius tampa tolygus, blizgus ir be atsikišusių pūkelių.
-
Įvertinamas spaudos dydis, pozicija ir drabužis perkeliamas ant DTG spausdintuvo. Parenkamas tinkamas stalas ir apvelkamas drabužis.
-
Spausdintuvo programoje parenkamas spaudos rėžimas, sluoksnių kiekis, dažų intensyvumas bei kitos papildomos funkcijos.
-
Paleidžiama spausdinimo komanda ir stebimi tarpiniai rezultatai. Nuo gruntavimo tikslumo bei medžiagos kokybės priklauso kiek gerai bus padengtas paviršius. Tam tikrais atvejais identiškai paruošti to paties modelio drabužiai gali skirtingai pasidengti. Pasitaiko, kad to paties modelio drabužiai gaminti skirtingu metu ir turi nepastebimą medžiagos skirtumą. Todėl mūsų atsakomybė yra kiek įmanoma suvienodinti galutinį rezultatą ir esant reikalui tolimesnius drabužius gaminti parenkant didesnį kiekį dažų ar grunto. Tarp sluoksnių daromų pauzių metu galima pamatyti ar nereikalingas papildomas dažų sluoksnis. Kartais pavyksta išspręsti dažų trūkumą ir išgelbėti drabužį spausdinant papildomą sluoksnį.
-
Spausdinimo metu pasitaiko ir nenumatytų nesklandumų. Kartais spaudos plote atkyla pūkelių, kurie po tolimesnio užspaudimo palieka smulkių trūkumų. Taip pat susiduriame ir su nenumatytais trikdžiais – programos, kompiuterio darbo sutrikimais kai darbai užstringa spausdinimo įkarštyje arba atspausdinama ne ten kur buvo nustatyta. Būna kai nuo didelio dažų kiekio atkyla drabužis ir tolimesnį spausdinimą tenka atlikti nuleidus stalą žemiau. Atitinkamai, spausdinant iš didesnio atstumo, spaudos detalės būna ne tokios aštrios, turi daugiau susiliejimo. Šie ir kiti įvairiausi faktoriai įtakoja galutinį spaudos rezultatą. Mes savo ruožtu stengiamės išvengti klaidų ir pripažinti kai jos atsitinka, tačiau yra ir ne nuo mūsų priklausančių, minėtų faktorių.
-
Atspausdinus ant drabužio šis vėl perkeliamas ant termo preso. Ant dažų uždedamas apsauginis popierius ir rūbas pakartotinai užspaudžiamas. Kaip ir po gruntavimo, užspaudimo metu parenkamas optimalus suspaudimo laipsnis, temperatūra bei laikas. Šiuos nustatymus parenkame individualiai vertindami spaudą, dažų kiekį bei paties drabužio medžiagą. Po užspaudimo nukeliame apsauginį popierių ir įvertiname spaudą. Deja, bet ir šio galutinio žingsnio metu pasitaiko nesklandumų –užspaudžiant pasislenka apsauginis popierius ir pažeidžiamas spaudas. Kartais nuėmus popierių pamatome įtrūkimų spaudoje arba stipriai susigėrusius dažus.
-
Atspausdintą drabužį nugariname specialiu lygintuvu, kad sumažinti grunto bei nuspaudimo žymes ir perduodame pakavimui.